Spiane Kurs INFO

Dags nytt

Uppdaterade listor är på plats.

Hoppas det ser topp ut...

Det är en stor kabal & månaga ringa i vattnet & vi har även en plan för året med en liten fokus "Sjokloadfabriken" som uppsättning i vår. Så vi vill minna er på att vi kanske tänker annerledes i grupp för delning & än ni er van til då ålder inte i utgångs punkt har något att säg i grupp fordelning. Me ser mer roller & karakters trekk & olika typ av färdigheter upp mot det sceniska & vad för moment som ska komma, ni kan ju bara tänka "Ompalumpas" !!!

 

Men vi hoper att vi lyckats bemöta allas önskningar om grupp & plaseringar så får vi pröva vara magiska med resten 

spinae.company@gmail.com

Glöm inte uppstart v. 34

 

Puss & Kram vi snart!

Magdalena & Nathanael

 

Hej & Välkomna till Kursåret 2017/2018

(Vi följer skolruten med uppstart v. 34)

 

Nedanför kommer de olika grupp listerna med grupp namn & tider,var uppmärksam på grupp namn då detta kommer att brukas under året som referans för information.

Överlag har vi ganska fri, bevegelse fri & individuell klädsel. Vissa skor är dock bättre än andra... Detta tar vi i de olika grupperna (detta gäller inte de yngsta grupperna). 

 

På denna sidan lägger vi oxå ut individuell information till grupperna!

 

Følj oxå med på Førældrar gruppen på Facebook: Spinae Company Foreldra gr.

 

Mer info om tider & ev. små förändringar ligger oxå på:

http://www.spinaecompany.com/vare-kurs/

Husk: https://www.facebook.com/groups/1532391113640777/

 

Facebook sidan till föräldrar. 

Det finns även en för FB sida internt för Spinae Vaksen Jazz-modern,

Spinae youth/junior Company & Spinae Teater Youth/Junior.

 

PUSS & KRAM

Magdalena & Nathanael

Mandag 15.30-16.30 Guttedans
Matheus Love Delis
Ken Arthur Gramshaug
Vetle K. Kolstad
Alexander Nagel Dahl
Ola Aksnes Vikane
Emil Vad Hella
Snorre Eldøy Rosland
Sigurd Råheim Trædal
Leon Kaczmarek
Kristoffer O. A. Lamparelli
Odinn Linløken Carlsen
Mandag 16.30-17.30 Breakdance
Tobias F. Laukhamar
Aksel Dreyer Ur
Ole Knut Urdal
Jonas Stautland Eide
Benjamin Halland
Ivan-Kristoffer Hammer Beck
Benjamin Milo Delis
Ola Alexander R. Fosse
Simen Gravdal
Simon Cobot
Kevin Hanssen
Nicklas Brady-Vikene
Johanna Taraldsøy
Andrea Hallaråker
Mia Jahn Jordåen
Mandag 17.30-18.30 Break dance Youth/Junior
Dovile Martinkute
Hanna Lekve
Ragnhild Lien
Frida Halland
Tomine Tveten
Solveig K. B.
Tørres Koløen Birkeland
Jan Anders Presthus
AJ Apolinario
Ruel Angelo Desucatan
Kristoffer Vyzantios
Lovise Kjøpstad Rimmereide
Tiril Eide
Mandag 18.30-19.30 Balett Kids/Junior
Tomine Tvedten
Mathilde
Tiril Eide
Eileen R Folkestad
Natalie Rundhovde Birkenes
Malene Kalve
Lovise Kjøpstad Rimmereide
Mathilde Madtsen
Rakel Hystad Evensen
Alexa Izijeva
Ida Sunnøve Flatås Kvalnes
Synne Melkevik
Veslemøy R. Johannessen
Astrid Matre Torgersen
Ingrid Sagen Roland
Mandag 19.30-20.45 Balett Youth
Solveig Koløen Birkeland
Julie Halland Lande
Sara Grov Kattetveit
Jan Anders Presthus
Kristine B. Myhre
Karoline Westerheim
Liva Rindom Tofte
Oda Rolfnes
Tisdag 15.30-16.30 Jazz Kids I
Hedde Framnes Arnevik
Tuva Kismud Østvold
Mie Søgaard
Mathea Eriksen Raunholm
Hanna Eriksen Raunholm
Alma T. Hårde
Ida Marie Nagell Dahl
Veslemøy Hillestad
Synne Grov Skulstad
Hedda Simonsen Ottesen
Ingvild Eikeset
Emma Kristin HolmedalBerger
Maryana Grigorieva
Elise Børtveit
Alva Haga Haugvik
Leana Røksund
Lucia Psotova
Mathilde Spratt Nygårda
Live Olianne Sumstad Øen
Anna Lothe Dahl
Tisdag 16.30-17.30 Jazz Kids II
Rakel Hystad Evensen
Hedvig Dreyer Ur
Astrid Madsen
Live Berger
Mina Bruket Polden
Maja Skulstad
Stefania Grigorieva
Thale Haga Haugvik
Karoline Spratt Nygård
Elisa Løkhammer Walde
Mina Ullversøy
Oline Tholvsen
AnnaKristina TranøyIngvaldsen
Maren Kristofa Vevang
Mathea Kvam
Selena Vyantion
Raansa Saadek
Fride Alsaker
Modern Youth/Junior 17.30-19.00
Hanna Lekve
Marion Belsvik
Solveig Koløen Birkeland
Tomine Tvedten
Kristin Måge Skorpen
Sara Lovise Tyse
Liva Rindom Tofte
Elina Taraldsøy
Marie Gjøsæter
Modern Vaksen 19.00-20.15
Therese Halland
Monika Kacamarek
Eirin van Gool
Johanna Miksla Danowska
Gro F. Tesdal
Maria Solås
Onsdag 15.15-16.00 Barndans ny
Hedda Grov Skulstad
Emma Kannalønning
Ingrid Aksnes Vikanes
Noelle R Folkestad
Ingrid Aksnes Vikanes
Elida Krystal
Sunniva Framnes Arnevik
Mari Tveitta Riksta
Solveig Jahn Jordåen
Onsdag 16.00-17.00 Barndans
Elea Steenstrup Spissøy
Anastasia Saviuk
Norah Clausen Tverborgvik
Helena Anthun
Tina Elisabet Gravdal
Sofia Zvonova
Mathilde Fosse
Thea Moss Bjelland
Leanda Littlabø Eikenes
Lotta Ulversøy
Karoline Madtsen
Tiril Sætre Kismul
Nora Skorpen Wilhelmsen
Milla Amundsen Hakestad
Laura Gulliksen Fosse
Maja Kannelønning
Tora
Bertina Lund Buchvold
Onsdag 17.00-18.00 Teater Kids
Anna Johansen
Tørres Koløen Birkeland
Benjamin Halland
Veslemøy R. Johannessen
Lovise Kjøpstad Rimmereid
Tora Berger Folgerø
Aksel Dreyer Ur
Malin Svensen
Onsdag 18.00-19.00 Teater Youth/Junior
Maren Habbestad Eggøy
Eirin Nerhus Kristiansen
Mathilde Jordal Molvik
Erin Ask Sele
Solveig Koløen Birkeland
Ida Vellesvik
Oda Steensohn
Alva Saarnak Ottosen
Ingrid Solvang Tofte
Hanna Kjellvold Steinsland
Arja Mhyre
Ada Dahl
Onsdag 19.00-20.30 Jazz Vaksen
Therese Halland
Hilde Kråkenes Engelsen
Randi Johnsen
Elin Klausen
Cecilie Berger
Ina Blikra Valvatna
Gunn Kristin Saltvik
Anne Merethe Edvardsen
Birte Treek
Gro Stenberg Mc Millian
Astrid Aksnes
Bente Grindevik Tholvsen
Mia Nilssen
Camilla Bjelland
Randi Oma Sele
Anders Oma Meland
Gro F. Tesdal
Silje Halland
Lindy Halland
Siren Årvik Nysæther
Vilde Nylund
Malin Helland Stenersen
Eirin Van Gool
Marte Aadland Simonsen
Torsdag 15.15-16.30 Jazz Junior I
Ida Sunnøve Flatås Kvalnes
Felicia Johannesen Skår
Eileen R Folkestad
Ingrid Sagen Roland
Johanna Taraldsøy
Anette Børtveit
Kajsa Tvedten
Nelli Serina Blikra Valvatna
Lina Klingsheim
Ingejerd Grini Fjelldal
Selma Andresen
Maria Lovise Vik
Johanne Hystad Kyvik
Rakel Hystad Evensen
Mina Braaten Kannelønning
Mathilde Madtsen
Sofie Horne Bjerkøen
Gauda
Berthine Valvik Tønnessen
Karoline Spratt Nygård
Torsdag 16.30-17.45 Jazz Junior II
Natalie Rundhovde Birkenes
Tomine Hennis Larsen
Liv Anna Morvik
Malene Kalve
Synne Melkevik
Ingrid Charlotte Tyse
Annie Berger
Tiril Eide
Alexa Jzijeva
Emily Toft Tollakovik
Marie Almås Halvorsen
Johanne Hystad Kyvik
Emilie Berger
Synniva Framness
Frida Alsaker
Sofie Bjelland Løkhammer
Frida Clausen Tverborgvik
Torsdag 17.45-19.00 Jazz Youth I
Melissa Dahl
Brita Angeltveit
Andrea Stenberg Mc Millian
Jan Anders Presthus
Liva Rindom Tofte
Dagny Grov
Kristin Sagstad
Irmelin Almås
Hanna Lekve
Ingrid Grov Almås
Amalie Engum Anderssen
Mathilde Engum Anderssen
Frida Haukenes
Solveig Koløen Birkeland
Karoline Westerheim
Frida Halland
Oda Rolfsnes
Ingvild Tyss
Nora Lindeflaten
Sara Lovise Tyse
Birgitta Skaard
Helene Røstbø Treek
Vilde Bjørk Mo
Malin Lohela Havn
Mathilde Jordal Molvik
Torsdag 19.00-20.15 Jazz Youth II
Eline Røstbo Treek
Elina Taraldsøy
Ragnhild Digernes
Lisa Nordfonn
Sara Grov Kattetvedt
Eirin Nerhus Kristiansen
Ingrid Solvang Tofte
Frida Tvetnes
Tomine Tvedten
Helle Dahl
Julie Halland Lande
Sunniva Hyttebakk
Leah Sætrevik Endal

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

18.06 | 22:11

Giving is the key........,to living!
Film: Hidden figurer!!!
Klem

...
12.05 | 11:54

Är manniskan skapelsens krona med SKAPARENS unika uppdrag,
anpassat för varje individ?
Om inte Gud finns är allt tillåtet! Dostojevskij
i Bröderna Karamansov

...
12.05 | 11:52

Vad är en människa? Ett socialt djur? Djur? Djurriket har hierarkier!
Den svage går under sen går utvecklingen vidare...Det är utveckling enligt
socialdarvinism

...
27.03 | 12:56

Så aktiv du är skriver en stolt far!

...
Du liker denne siden